משה נסטלבאום

משה נסטלבאום About us

משה נסטלבאום

משה נסטלבאום (נולד ב-9 ביוני 1953) הוא איש טלוויזיה ורדיו ישראלי, לשעבר מנהל חטיבת החדשות בערוץ הראשון. בעבר שימש עורך התוכנית "יומן" וראש מערכת החדשות של הטלוויזיה הישראלית בתל אביב.

ביוגרפיה:

נסטלבאום נולד בחיפה. הוא בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בר-אילן.

בוגר לימודי משפטים בעל תואר ראשון במשפטים ממכללת שערי משפט

את דרכו העיתונאית החל בשנת 1972 ככתב "במחנה נח"ל". אחר כך עבר לשרת ב"במחנה" ובגלי צה"ל. בתקופת שירותו בגלי צה"ל ערך תוכניות והיה כתב במערכת החדשות ("יומן צה"ל"). מיד עם שיחרורו עבר לעבוד בקול ישראל והיה הכתב הראשון של קול ישראל בדרום. בתקופה זו שימש גם כתב הג'רוזלם פוסט ופרסם ידיעות תחת שם העט "חיים שחם" שניתן לו על ידי עורך ה"ג'רוזלם פוסט" ארי רט. במלחמת יום הכיפורים דיווח מחזית הצפון.

בשנת 1975 עבר למערכת החדשות של הרדיו בתל אביב, שם סיקר את תחומי המשטרה, התעופה, החקלאות ויחסי העבודה (ההסתדרות). נוסף על עבודתו בחטיבת החדשות ברדיו ערך והגיש במשך 10 שנים את תוכנית הרדיו "מאחורי הכותרות" שעסקה באמצעי התקשורת בישראל. בתקופת עבודתו ברדיו היה שותף בסיקור אירועים מיוחדים כמו ביקורו של הנשיא סאדאת ב-1977.

ב-1988 עבר לטלוויזיה הישראלית ושימש כתב לענייני משטרה בתל אביב. בהמשך סיקר בטלוויזיה את תחומי החקלאות והתעופה, אך התמקד בסיקור תחום יחסי העבודה. כמו כן ערך והגיש חדשות בערוץ הראשון. בתפקידו הבא היה ראש מערכת החדשות בתל אביב.

ב-1998 נבחר לממלא מקום יושב-ראש אגודת העיתונאים בתל אביב. בשנת 2000 התמודד בבחירות אישיות על ראשות אגודת העיתונאים וזכה ברוב קולות המצביעים בבחירות הכלליות של האגודה. בשנת 2002 נבחר לתקופת כהונה שנייה של שלוש שנים לתפקיד יו"ר האגודה. באותה תקופה תמך בהנהגת שינוי בתקנון האגודה לפיו יו"ר האגודה לא יוכל להתמודד ביותר משתי קדנציות. לפיכך, בתום תקופה זו פרש מהתפקיד. בתקופת כהונתו כיו"ר, שימש נסטלבאום גם חבר הנהלת האיגוד הארצי של עיתונאי ישראל וחבר נשיאות מועצת העיתונות. במקביל שימש בהתנדבות יו"ר ועדת ההסברה של האגודה למען החייל.

בשנת 2003 התמנה למנהלה בפועל של חטיבת החדשות של הערוץ הראשון ולעורך "יומן" יחד עם ענת שרן, תפקיד אותו מילא עד ינואר 2012. משנת 2009 נמנה עם מגישי התוכנית "צבע הכסף" ברשת ב' של קול ישראל. בנוסף, החל משנה זו נסטלבאום עורך ומגיש טור שבועי בתוכנית "מדד יומי" בערוץ הראשון.

באוקטובר 2011 מונה לממלא-מקום מנהל חטיבת החדשות בערוץ הראשון[1], ובפברואר 2012 קיבל מינוי קבע לתפקיד.

באפריל 2014 מונה בפעם הרביעית, למנהל חטיבת החדשות של הערוץ 1. לאחר שפרש מתפקידי ניהול, שימש עורך התוכנית "פוליטיקה". שהייתה התוכנית הפוליטית המרכזית של הערוץ הראשון.

באמצע חודש אפריל 2017 פרש נסטלבאום, לגמלאות מוקדמות מרשות השידור, לאחר קרוב ל 40 שנה בתפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה